ମୋର ପ୍ରିୟ ସାଂଗ ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Best Friend in Odia

Essay on My Best Friend in Odia: Here we have got a few essay on the My Best Friend in 10 lines, 100, 200, 300, and 400 words for students of class 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, and 12. You can use any of these essays in your exam.

ଏକ ପ୍ରବାଦ କୁହାଯାଏ ଯେ “ଆବଶ୍ୟକ ବନ୍ଧୁ ପ୍ରକୃତରେ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ” ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଠିକ୍ | ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ହୃଦୟର ସମସ୍ତ ଗୁଣ ଧାରଣ କରନ୍ତି | ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ସର୍ବଦା ନିଜ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଥାଏ | କାହା ସହିତ ବନ୍ଧୁତା କରିବା ସହଜ, କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବନ୍ଧୁ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର |

Essay on My Best Friend in Odia

ମୋର ପ୍ରିୟ ସାଂଗ ଓଡିଆ ରଚନା 10 Lines on My Best Friend Essay in Odia

Set 1 is Helpful for Students of Classes 1, 2, 3 and 4.

  1. ଭଲ ସାଙ୍ଗମାନେ ଏହି ଦୁନିଆରେ ବହୁତ ଦୁର୍ଲଭ ଏବଂ ଅନନ୍ୟ ହୋଇଗଲେ |
  2. ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କଥା ଯେ ‘ଆବଶ୍ୟକ ବନ୍ଧୁ ପ୍ରକୃତରେ ବନ୍ଧୁ’ |
  3. ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ବନ୍ଧୁ ଯାହାକୁ ତୁମେ ତୁମର ଅବଶିଷ୍ଟ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟବାନ କର |
  4. ଆପଣଙ୍କର ଅନେକ ବନ୍ଧୁ ଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତି |
  5. ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ବିନା ଜୀବନ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ |
  6. ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ହେଉଛି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯାହାକୁ ତୁମେ ବିଶ୍ୱାସ କର ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ କର ଯେ ସେମାନେ ତୁମକୁ କେବେ ହେଲେ ହତାଶ କରିବେ ନାହିଁ |
  7. ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ କେବଳ ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ହେବା ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ |
  8. ସେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ହେବେ ଯିଏ ତୁମକୁ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ କ anything ଣସି ଜିନିଷ କିମ୍ବା ଅଭ୍ୟାସରେ କେବେବି ପଡ଼ିବ ନାହିଁ |
  9. ବେଳେବେଳେ ତୁମେ ତୁମର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁଙ୍କଠାରୁ କିଛି ବିଷୟ ଲୁଚାଇ ରଖ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ତୁମ ଆଖି ଦେଖି ତୁମର ମନ ଏବଂ ହୃଦୟରେ କ’ଣ ଘଟୁଛି ବୁ understand ିପାରନ୍ତି |
  10. ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତି ଯାହାକୁ ଆପଣ ପରିହାସ କରନ୍ତି, ଭ୍ରମଣ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତି, ପାର୍ଟି କରନ୍ତି, ଏବଂ ଆହୁରି ଅନେକ |

ମୋର ପ୍ରିୟ ସାଂଗ ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Best Friend in Odia (100 Words)

Set 2 is Helpful for Students of Classes 5, 6, 7 and 8.

ବନ୍ଧୁମାନେ ଜୀବନର ପ୍ରକୃତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ | ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କର ସାଙ୍ଗ ଅଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବନ୍ଧୁ ସମାନ ନୁହଁନ୍ତି | ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ କିଛି ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁ ଥାଆନ୍ତି | ମୋ ଜୀବନରେ, ମୋର ମଧ୍ୟ ଏକ ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁ ଅଛି ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରେ | ତାଙ୍କ ନାମ ଆଦିଲ। ଆମେ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ଏକାଠି ପ read ଼ୁ |

ଆମେ ତିନି ଶ୍ରେଣୀରେ ଏକାଠି ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଛୁ | ସେ ମୋ ପଡ଼ୋଶୀରେ ରୁହନ୍ତି | ଆମେ ଏକାଠି ବହୁତ ସମୟ ବିତାଇଥାଉ | ଆମେ ମଧ୍ୟ ପାରିବାରିକ ବନ୍ଧୁ କାରଣ ଆମେ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ସମାନ ସ୍ଥାନରେ ବାସ କରୁଛୁ | ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ପ୍ରାୟତ our ଆମ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତି | ଆମେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ପରିଦର୍ଶନ କରୁ |


ମୋର ପ୍ରିୟ ସାଂଗ ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Best Friend in Odia (200 Words)

Set 3 is Helpful for Students of Classes 9, and 10.

ଗ୍ରହର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ତୁମ ପିତାମାତାଙ୍କ ପରି ତୁମକୁ ସମାନ ପ୍ରେମ ଏବଂ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ କରିବ ତୁମର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ | ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ମାର୍କ | ଆମେ ଦୁହେଁ ସମାନ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁ | ଆମେ ସମାନ ପଡ଼ିଆରେ ବାସ କରୁ | ମୋର ଭଲ ବନ୍ଧୁ ମାର୍କ ଏବଂ ମୁଁ ପରସ୍ପରକୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲୁ ଯାହା ଆମେ ପସନ୍ଦ କରୁ | ଆମ ଜୀବନରେ ଆମ ଜୀବନକୁ ଉପଭୋଗ କରି ଆମେ ଏକ ଚମତ୍କାର ଯୋଡି କରିଥାଉ |

ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ହେଉଛି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯାହା ଉପରେ ମୁଁ ମୋ ଜୀବନ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିପାରିବି | ଯେକ point ଣସି ସମୟରେ ମୋର ସମର୍ଥନ ଆବଶ୍ୟକ, ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ମୋ ପାଇଁ ସେଠାରେ ଅଛନ୍ତି | ଆମେ ଏକାଠି ଅନେକ ସ୍ମୃତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛୁ |

ମାର୍କ ପରି ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ରହିବା ମୋ ଜୀବନକୁ ସରଳ କରିଥାଏ | କ any ଣସି କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ ସମର୍ଥନ କରୁ | ଯେକ point ଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ମୁଁ ଯେକ issue ଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଛି, ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ମୋତେ ସମସ୍ତ ସମର୍ଥନ ଦେଇ ଉତ୍ସାହିତ କରନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ମୁଁ କିଛି ହାସଲ କରେ ସେ ସବୁଠାରୁ ଖୁସି |

ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ମୋତେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରନ୍ତି | ଆମେ ଆମର ସପ୍ତାହ ଯୋଜନା କରୁ ଏବଂ ଏକାଠି ସମୟ ବିତାଇଥାଉ | ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ମୋତେ ଉତ୍ସାହିତ କରନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଭଲପାଉଥିବା ଏବଂ ଯତ୍ନ ନେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି | ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ମୋର ଭାବପ୍ରବଣତା | ମୋ ଜୀବନରେ ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ମାର୍କଙ୍କୁ କେହି ବଦଳାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ |


ମୋର ପ୍ରିୟ ସାଂଗ ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Best Friend in Odia (300 Words)

Set 4 is Helpful for Students of Classes 11, 12 and Competitive Exams.

ମୋ ପରିବାର ବ୍ୟତୀତ ମୋ ଜୀବନର ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛି ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ – ପୀୟୁଷ | ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କେବଳ ଅଳ୍ପ ଶବ୍ଦରେ ଲେଖିବା ଅସମ୍ଭବ | ଗତ 2 ବର୍ଷରୁ ପୀୟୁଷ ଏବଂ ମୁଁ ବନ୍ଧୁ | ସେ କେବଳ ମୋର ବେଞ୍ଚ ସାଥୀ ନୁହଁନ୍ତି ମୋର ପଡ଼ୋଶୀ ମଧ୍ୟ | ଆମେ ଟିଫିନ୍, ବହି, ଚକ୍ର ଏବଂ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିନ୍ତାଧାରା ପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଏକାଠି ବାଣ୍ଟୁ |

ଆମେ ପ୍ରାୟତ tre ଟ୍ରେକିଂ ଏବଂ ସାଇକେଲ ଚଲାଇବା ପାଇଁ ଯାଇଥାଉ | ଆମେ ଦୁହେଁ ପ୍ରତିଦିନ ବ୍ୟାୟାମ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ସେ ଅଧ୍ୟୟନ ସହିତ କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ | ସେ ଆମ ସ୍କୁଲ ଫୁଟବଲ ଦଳର ଅଧିନାୟକ | ସେ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ମଧ୍ୟ ଖେଳନ୍ତି | ପୀୟୁଷ ଜଣେ ଭଲ ବକ୍ତା ଏବଂ ଶିଳ୍ପୀ ବ୍ୟକ୍ତି | ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ବିଭିନ୍ନ ଚତୁର ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ଏକ ବିଶାଳ ସଂଗ୍ରହ ଅଛି | ସେ ଇଂରାଜୀ, ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ଜାପାନିଜକୁ ବହୁତ ଭଲ କୁହନ୍ତି |

ସେ ତାଙ୍କୁ ସାମ୍ପ୍ରତିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ସହିତ ଅଦ୍ୟତନ କରନ୍ତି | ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ ସମୟର ଅର୍ଥପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପାୟରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ତାଙ୍କର ଏକ ଗୁଣ ଅଛି | ସେ ନିଜକୁ ମୋବାଇଲ୍ ଏବଂ ଟିଭିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ | ବରଂ ସେ ଏହି ସମୟକୁ ବିଜ୍ଞାନ କଳ୍ପନା ପୁସ୍ତକ ପ reading ିବା, ନୂତନ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା, କିଛି ନୂତନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଶିଖିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି |

ସନ୍ତରଣ, ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସର୍ଫିଂ, ସ୍କେଟିଂ ଇତ୍ୟାଦି ନୂତନ କ skills ଶଳ ହାସଲ କରିବାକୁ ତାଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ଅଛି | ଆମେ ଏକାଠି ଖେଳିବା ସହିତ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବା | ସେ ମୋ ପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ଭଲ ଶିକ୍ଷକ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ମୋ ସହିତ ରୁହନ୍ତି | ପୀୟୁଷ ମୋତେ ସମସ୍ତ ଖରାପ ଜିନିଷଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖେ | ସେ ପ୍ରକୃତି ବୁ understanding ନ୍ତି |

ସେ ନିଜ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଏବଂ ସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ପରିପକ୍ୱ | ସେ ସହଜରେ ବନ୍ଧୁତା କରିପାରନ୍ତି | ସେ ତାଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ଖୁସି ଏବଂ ଚାପମୁକ୍ତ ରଖନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଅତୁଳନୀୟ | ସେ ଯେକ topic ଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ସହଜରେ ବୁ asp ିପାରନ୍ତି | ମୁଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଗର୍ବିତ ଏବଂ ପୀୟୁଶଙ୍କ ପରି ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ପାଇ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରେ | ଭଗବାନ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରନ୍ତୁ!


ମୋର ପ୍ରିୟ ସାଂଗ ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Best Friend in Odia (400 Words)

Set 5 is Helpful for Students of Classes 11, 12 and Competitive Exams.

ଏକ ପ୍ରବାଦ କୁହାଯାଏ ଯେ “ଆବଶ୍ୟକ ବନ୍ଧୁ ପ୍ରକୃତରେ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ” ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଠିକ୍ | ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ହୃଦୟର ସମସ୍ତ ଗୁଣ ଧାରଣ କରନ୍ତି | ଜଣେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ସର୍ବଦା ନିଜ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଥାଏ | କାହା ସହିତ ବନ୍ଧୁତା କରିବା ସହଜ, କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବନ୍ଧୁ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର | ଭଗବାନଙ୍କ କୃପାରୁ ମୁଁ ସଞ୍ଜୟ ନାମକ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ | ସେ ମୋତେ ଖରାପ ସମୟରେ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ଏବଂ ମୋ ଶ୍ରେଷ୍ଠତାରେ ମୋତେ ସୁନ୍ଦର ଅନୁଭବ କରନ୍ତି |

ସଞ୍ଜୟ ମୋର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ | ଆମେ କ any ଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ never ଗଡା କରିନାହୁଁ। ତାଙ୍କର ବୟସ ପନ୍ଦର ବର୍ଷ | ସେ ମୋ ଶ୍ରେଣୀରେ ପ .ନ୍ତି | ଆମେ ଶ୍ରେଣୀରେ ପରସ୍ପର ପାଖରେ ବସିଥାଉ | ସେ ମୋର ପଡ଼ୋଶୀ ଗାଁରେ ରୁହନ୍ତି | ଆମେ ସ୍କୁଲରେ ଏକାଠି ଖେଳୁ | ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁ | କିଛି ସମୟରେ ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ ପୋଷାକ ବ୍ୟବହାର କରୁ | ଯେତେବେଳେ ସାହାଯ୍ୟର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି | ସେ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ବାଳକ | ଉଭୟ ଅଧ୍ୟୟନ ଏବଂ କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି | ସେ ଜଣେ ସୁସ୍ଥ ବାଳକ। ସେ ମଧୁର କଥା କୁହନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଭଲ ଆଚରଣ ଅଛି | ସେ ମୋତେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ହସାନ୍ତି | କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସେ ଅନେକ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଛନ୍ତି | ଆମ ଶ୍ରେଣୀର ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି |

ସ Sanjay ୍ଜୟ ଏବଂ ମୁଁ ଏକାଠି ସ୍କୁଲକୁ ଯାଏ | ସେ ଏତେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ବାଳକ ଯିଏ ସର୍ବଦା ଶ୍ରେଣୀରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥାଏ | ଆମର ଶିକ୍ଷକମାନେ ତାଙ୍କ ବୁଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକୃତି ପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ସେ ଜଣେ ଭଲ ଆଚରଣ ବାଳକ | ଆମେ କଦାପି ପରସ୍ପରର ବିଶ୍ୱସ୍ତତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁନାହୁଁ | ସେ ସବୁବେଳେ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧୁର କଥା ହୁଅନ୍ତି | ସେ ମୋତେ ଯେତିକି ଭଲ ପାଆନ୍ତି ସେତେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ଆମେ ପରସ୍ପରର ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ଫେସବୁକ୍ ବନ୍ଧୁ |

ତାଙ୍କ ପିତା ଜଣେ କୃଷକ ଏବଂ ମାତା ଜଣେ ଗୃହିଣୀ। ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ବହୁତ ଦୟାଳୁ ଏବଂ ଭଦ୍ର ଅଟନ୍ତି। ସେମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ତାଙ୍କ ମା ମୋତେ ନିଜ ପୁଅ ପରି ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ମୁଁ ସଞ୍ଜୟଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରେ କାରଣ ସେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ଜଣେ ଭଲ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ | ସେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା, ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି | ତାଙ୍କର କ bad ଣସି ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ନାହିଁ | ସେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି ଏବଂ ନିୟମିତ ଭାବରେ ନିଜ ଘର କାମ କରନ୍ତି | ସେ ମୁକ୍ତ ଥିବାବେଳେ ଖେଳିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ସେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ସମୟ ନଷ୍ଟ କରନ୍ତି ନାହିଁ |

ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ସ Sanjay ୍ଜୟଙ୍କର ବହୁତ ସମବେଦନା | ସେ ସବୁବେଳେ ଗରିବ ଏବଂ ଓଲେ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି | ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରାଚୀନ ଏବଂ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି | ବାସ୍ତବରେ, ସେ ସମସ୍ତ ଏବଂ ଦୟାଳୁ ହୃଦୟପୁତ୍ରର ଆଦର୍ଶ | ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁ ପରି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛାତ୍ର ତାଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ବାସ୍ତବରେ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଦର୍ଶ |


So, if you like ମୋର ପ୍ରିୟ ସାଂଗ ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Best Friend in Odia Language then you can also share this essay to your friends, Thank you.


Share: 10

About Author:

या ब्लॉगवर तुम्हाला निबंध, भाषण, अनमोल विचार, आणि वाचण्यासाठी कथा मिळेल. तुम्हाला काही माहिती लिहायचं असेल तर तुम्ही आमच्या ब्लॉगवर लिहू शकता.