ମୋର ହବି ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Hobby in Odia

Essay on My Hobby in Odia: Here we have got a few essay on the My Hobby in 10 lines, 100, 200, 300, and 400 words for students of class 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, and 12. You can use any of these essays in your exam.

ଏକ ଶ obby ଳୀ ହେଉଛି କିଛି ଯାହା ଲୋକମାନେ ମୁକ୍ତ ହେବା ସମୟରେ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ସେମାନଙ୍କୁ ଆରାମ ଏବଂ ମନୋର ertain ୍ଜନ କରିଥାଏ | ଏହି ବିରକ୍ତିକର କାର୍ଯ୍ୟ ଜଗତରେ, ସମସ୍ତଙ୍କର ଏକ ହବି ରହିବା ଉଚିତ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରେ | ବାସ୍ତବରେ, ହବି ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ମନକୁ ଆସେ | ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଶବ୍ଦ ଅଛି |

Essay on My Hobby in Odia

ମୋର ହବି ଓଡିଆ ରଚନା 10 Lines on My Hobby Essay in Odia

Set 1 is Helpful for Students of Classes 1, 2, 3 and 4.

  1. ମୋର ପ୍ରିୟ ହବି ବହି ପ reading ିବା |
  2. ଚିତ୍ରାଙ୍କନ, ନୃତ୍ୟ, ବହି ପ reading ିବା, ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିବା, କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା, ଫୁଟବଲ୍ ଖେଳିବା ଭଳି ମୋର କିଛି ଶବ୍ଦ ଅଛି |
  3. ମୁଁ ମୋର ଖାଲି ସମୟରେ ମୋର ହବିଷ୍ୟାଳି ପୂରଣ କରେ |
  4. ବହିଗୁଡ଼ିକ ମୋର ପ୍ରିୟ ବନ୍ଧୁ |
  5. ମୁଁ ଭଲଭାବେ ଜାଣେ ଯେ ବହି ପ reading ିବା ଏକ ବହୁତ ଭଲ ଅଭ୍ୟାସ |
  6. ବହି ପ Reading ିବା ଆମ ମନ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବ୍ୟାୟାମ |
  7. ଭଲ ବହି ପ Reading ିବା ମୋ ଜୀବନରେ ନିୟମିତତା ଆଣିଦେଇଛି |
  8. ମୋର ପ reading ଼ିବା ଅଭ୍ୟାସ ମୋତେ historical ତିହାସିକ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଅନେକ କିଛି ଶିକ୍ଷା ଦେଇଛି |
  9. ବହି ପ reading ିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆମର ଜ୍ଞାନକୁ ବ increases ାଇଥାଏ |
  10. ମୋ ଘରେ ବହିର ବହୁତ ଭଲ ସଂଗ୍ରହ ଅଛି |

ମୋର ହବି ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Hobby in Odia (100 Words)

Set 2 is Helpful for Students of Classes 5, 6, 7 and 8.

ଖାଲି ସମୟରେ ଫୁଟବଲ ଖେଳିବା ମୋର ପ୍ରିୟ ହବି | ଘରେ ମୋର ହୋମୱାର୍କ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ, ମୁଁ ସାଧାରଣତ my ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଫୁଟବଲ୍ ଖେଳିବାରେ ବିତାଇଥାଏ | ମୁଁ ପିଲାଦିନରୁ ଫୁଟବଲ୍ ଖେଳିବାକୁ ବହୁତ ଭଲପାଏ, ଯଦିଓ, ଯେତେବେଳେ ମୋର 5 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଏହି ଖେଳକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଖେଳିବା ଶିଖିଲି |

ମୋର 5 ବର୍ଷ ବୟସରେ, ମୁଁ ଶ୍ରେଣୀ 1 ରେ ପ was ୁଥିଲି, ବାପା ଶ୍ରେଣୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ମୋର ଫୁଟବଲ ଶିକ୍ଷକ-ଅଭିଭାବକ ସମ୍ମିଳନୀ ଖେଳିବା ବିଷୟରେ ହବି ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ | ଏବଂ ମୋର ଶିକ୍ଷକ ବାପାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରୁ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଖେଳ ଖେଳିବାର ସୁବିଧା ପାଇଥାନ୍ତି, ତେଣୁ ଆପଣ ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଆଡମିଶନ କରିପାରିବେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ଫୁଟବଲ୍ ଖେଳିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରେ, ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ନେଇଥାଏ |


ମୋର ହବି ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Hobby in Odia (200 Words)

Set 3 is Helpful for Students of Classes 9, and 10.

ଏହା ସଠିକ୍ ଭାବରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟୟନଗୁଡ଼ିକ ଜ୍ଞାନର ଏକ ବିଶାଳ ଗାଲାକ୍ସିରେ ଏକ ମିନିଟର ସୂଚନା ପରି | ସେଠାରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଶିଖିବାକୁ ଅଛି | ଆମେ କେବଳ ଏଥିପାଇଁ ସଠିକ୍ ମାନସିକତା ଆବଶ୍ୟକ କରୁ | ଆମର ଦ daily ନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଶିକ୍ଷାର ଏକ ବିସ୍ତୃତ ବିଷୟକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ହବି ଏକ ଭଲ ଉପାୟ | ଶବ୍ଦ ବିଷୟରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ କଥା ହେଉଛି ସେମାନେ ନମନୀୟ | ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ସେମାନଙ୍କର କ strict ଣସି କଠୋର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ନାହିଁ | ସେମାନେ ଆମକୁ ପ୍ରତିଦିନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ |

ବହି ପ reading ିବା ପରି ଏକ ନିୟମିତ ହବି ଯେକ time ଣସି ସମୟରେ ଏବଂ ଯେକ anywhere ଣସି ସ୍ଥାନରେ ଉଠାଯାଇପାରିବ | ତଥାପି, କୋଡିଂ ପରି ଉଚ୍ଚ କୁଶଳୀ ହବି ଅଧିକ ସମୟ ଏବଂ କ skills ଶଳ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ଆପଣ ବୃତ୍ତିଗତ ସହାୟତା ନେଇପାରିବେ ଯଦି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କର ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଉତ୍ସଗୁଡିକ ନାହିଁ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶିକ୍ଷଣ ସ୍ତରକୁ ଆଗକୁ ବ .ାଇବ | ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିବା ପରେ, ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଚାକିରୀ ଖୋଜିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କର ହବି ସେମାନଙ୍କୁ ଚାକିରି ବ୍ୟାଗ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଅଧିକାଂଶ ଶୀର୍ଷ ନିଯୁକ୍ତିଦାତା ଆମର ହବିଷ୍ୟାଳି ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି | ତେଣୁ, ସେମାନେ ଆମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଏକ ଉତ୍ତମ ଧାରଣା ପାଇବେ |

ଆମର ହବି ଆମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରେ | ଆମେ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ଜିନିଷଗୁଡିକ, ଆମେ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଲୋକ ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି କୁହ | ଆପଣ ହୁଏତ ଏକାଡେମିକ୍ସରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସଠିକ୍ ହବି ନାହିଁ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଅଳ୍ପ ବୟସରୁ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି | ତା’ପରେ ଆପଣ କ solid ଣସି ଦୃ solid ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ନାହିଁ | ତେଣୁ, ଏକ ଉତ୍ତମ କ୍ଷେତ୍ର ଭାବରେ ବାଛିବା ଏବଂ ଏକ ଉତ୍ତମ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ ବିକାଶ ପାଇଁ ଏଥିରେ କିଛି ସମୟ ଦେବା ଏକାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ |


ମୋର ହବି ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Hobby in Odia (300 Words)

Set 4 is Helpful for Students of Classes 11, 12 and Competitive Exams.

ଏକ ଶ obby ଳୀ ହେଉଛି କିଛି ଯାହା ଲୋକମାନେ ମୁକ୍ତ ହେବା ସମୟରେ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ସେମାନଙ୍କୁ ଆରାମ ଏବଂ ମନୋର ertain ୍ଜନ କରିଥାଏ | ଏହି ବିରକ୍ତିକର କାର୍ଯ୍ୟ ଜଗତରେ, ସମସ୍ତଙ୍କର ଏକ ହବି ରହିବା ଉଚିତ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରେ | ବାସ୍ତବରେ, ହବି ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ମନକୁ ଆସେ | ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଶବ୍ଦ ଅଛି |

ସବୁଠାରୁ ସାଧାରଣ ହବି ହେଉଛି ବଗିଚା, ଷ୍ଟାମ୍ପ ସଂଗ୍ରହ, ବହି ପ reading ିବା, ଚିତ୍ରାଙ୍କନ, ଟିଭି ଦେଖିବା ଇତ୍ୟାଦି, କିନ୍ତୁ ମୋର ହବି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ବହୁତ ଭିନ୍ନ | ମୁଁ ଭିଡିଓ ଗେମ୍ ଖେଳିବାକୁ ଭଲ ପାଏ | ଏବଂ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହା ହେଉଛି ମୋର ହବି | ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀରେ ପ was ୁଥିଲି, ମୋ ବାପା ମୋତେ ଏକ କମ୍ପ୍ୟୁଟର କିଣିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ମୋର ଭିଡିଓ ଗେମରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା |

ମୋର ପ୍ରିୟ ଖେଳ ଧାରା ହେଉଛି କାର୍ ରେସିଂ, ପଜଲ୍ ଏବଂ ଚେସ୍ | ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏକ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସହିତ ଚେସ ଖେଳିବା ମୋତେ ପ୍ରକୃତରେ ଶାନ୍ତ କରିଥାଏ ଏବଂ ସମସ୍ତେ ଏହି ଖେଳ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ | ମୁଁ ଶୁଟିଂ ଖେଳରୁ ଦୂରେଇ ଯାଏ, ଏଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରକୃତରେ ନିଶା ଏବଂ ଶୁଟିଂ ଖେଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ |

ମୁଁ ମୋର ଅବକାଶ ସମୟରେ ଖେଳ ଖେଳେ, ମୁଁ ଖେଳ ଖେଳିବାରେ ସମୟ ନଷ୍ଟ କରେ ନାହିଁ | ଜୀବନରେ ମୋର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଏକ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଇଞ୍ଜିନିୟର ହେବା ଏବଂ ତା’ପରେ ମୋର ନିଜ ଖେଳ ଗଠନ କରିବା | ମୁଁ ଏହି ଦ daily ନିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି | ମୁଁ କମ୍ପ୍ୟୁଟରକୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ଶିଖୁଛି | ମୋର ଆଗ୍ରହ ସବୁବେଳେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସହିତ କାମ କରିବା |

ଭିଡିଓ ଗେମର ଉଭୟ ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ପାର୍ଶ୍ୱ ଅଛି | ଅତ୍ୟଧିକ ଭିଡିଓ ଗେମ୍ ଖେଳିବା ଆପଣଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଶକ୍ତି ନଷ୍ଟ କରିପାରେ; ତୁମେ ତୁମର ଅଧ୍ୟୟନରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ ନାହିଁ | ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ଏକ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳିବାକୁ କହୁଛି | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ, ମୁଁ ଏକ ରୁଟିନ୍ ବଜାୟ ରଖେ ଏବଂ କଦାପି ରୁଟିନ୍ ବାହାରେ ଖେଳେ ନାହିଁ |

ମୁଁ ସାଧାରଣତ every ପ୍ରତି ମାସରେ ନୂଆ ଖେଳ କିଣିଥାଏ | ମୋ ବଡ ଭାଇ ମୋ ପାଇଁ ଏକ ଗେମ୍ ସିଡି ଆଣିଥାଏ | ମୁଁ ଭିଡିଓ ଗେମ୍କୁ ଭଲ ପାଏ ଏବଂ ଏହା ମୋର ପ୍ରିୟ ହବି | ଅନ୍ୟ ହବିଷ୍ୟାଳିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ, ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହା ମୋ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ |


ମୋର ହବି ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Hobby in Odia (400 Words)

Set 5 is Helpful for Students of Classes 11, 12 and Competitive Exams.

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆମର ଲାଇଭ୍ ହୁଡ୍ ରୋଜଗାର କରିବା କିମ୍ବା କ୍ୟାରିଅର୍ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରକାର କାମ କରିଥାଉ | ହବି ହେଉଛି ଏପରି କିଛି ଯାହା ଆମେ କରିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରୁ, ଆମେ ଆମର ଅବକାଶ କିମ୍ବା ଖାଲି ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁ | ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କର ପସନ୍ଦ ଏବଂ ନାପସନ୍ଦ ଅଛି | ଆମେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ କିଛି କରିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରୁ | ଏକ ଶ obby ଳୀ ଆମକୁ ଏହା ଦେଇଥାଏ, କାମର ପ୍ରେମ ପାଇଁ ଏବଂ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ନୁହେଁ | ଏହିପରି, ଏହା ଅଧିକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଆମକୁ ଅଧିକ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ପ୍ରଦାନ କରେ |

ଏକ ଶବ୍ଦ ଅନୁସରଣ କରିବା ମଧ୍ୟ ଜଣଙ୍କର ଦକ୍ଷତା, ଆଗ୍ରହ ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରେ | ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିକାଶ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥାଏ | ଷ୍ଟାମ୍ପ ସଂଗ୍ରହ, ସଙ୍ଗୀତ ଶୁଣିବା, ଚିତ୍ରାଙ୍କନ, ବଗିଚା, ଇନଡୋର କିମ୍ବା ବାହ୍ୟ ଖେଳ ଖେଳିବା, ଲେଖିବା, ପ reading ିବା, ପକ୍ଷୀ ଦେଖିବା, ପୁରାତନ ସଂଗ୍ରହ, ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଇତ୍ୟାଦି ଭଳି ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶିକ୍ଷଣୀୟ | ଆମେ ବ୍ୟବହାରିକ ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ସହିତ ଅନେକ ଜିନିଷ ଶିଖୁ ଯାହାଠାରୁ ଆମେ ଶିଖିବା ନାହିଁ |

1 ପ୍ରିୟ ଜିନିଷ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ବଗିଚା | ମୁଁ ଏକ ଫୁଲ ବଗିଚା, ଘରେ ସବୁଜ ଲନ୍ ଏବଂ ସବୁଜ ଉଦ୍ଭିଦ ଦେଖିବାର ଆନନ୍ଦ ପସନ୍ଦ କରେ | ତେଣୁ, ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋର ହବିରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି |

ମା’ଙ୍କଠାରୁ ଉଦ୍ଭିଦ ପୋଷଣ କରିବାର ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ମୁଁ ଧରିଲି | ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଏବଂ ମୋର ନବୀକରଣ ଆଗ୍ରହ ସହିତ ଆମେ ଆମର ବାରଣ୍ଡା ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଛୋଟ ବଗିଚା ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛୁ | ଏଥିରେ ଭେଲଭେଟ ଘାସର ସବୁଜ କାର୍ପେଟ ଏବଂ ଏହାର ଚାରିପାଖରେ ବ growing ୁଥିବା ଏକ ଛୋଟ ଛୋଟ ହେଜ୍ ଅଛି |

ଆମେ ମଧ୍ୟ ଫୁଲବାଣୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆମେ କିଛି ଗୋଲାପ ବୁଦା, ଲିଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟମୁଖୀ, ମୋଗ୍ରା, ଚୀନ୍ ଗୋଲାପ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର al ତୁ ଫୁଲ ଲଗାଇଛୁ | ଆମେ ଗ୍ଲାଡିଓଲି, ଅର୍କିଡ୍, କ୍ରାଇସେଣ୍ଟେମମ୍, ଜର୍ମାନିୟମ୍, ଜସ୍ମିନ୍, ଫର୍ନସ୍ ଏବଂ କ୍ରୋଟନ୍ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛୁ | ସମ୍ପ୍ରତି, ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଟ୍ରି କିଣିଛି |

ପ୍ରତିଦିନ ମୋ ସ୍କୁଲରୁ 1 ଫେରିବା ପରେ ଏବଂ ମୋର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ, 1 ଟି ଗଛ ଖୋଳିବା ଏବଂ ପାଣି ଦେବା ପାଇଁ ବଗିଚାକୁ ଦ rush ଡ | ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଉତ୍ତମ ଫୁଲ ପାଇଁ ଆମେ ନିୟମିତ ଖତ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ medicines ଷଧ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ କରୁ | ଶରତ ସମୟରେ ଶୁଖିଲା ପତ୍ର ସଂଖ୍ୟା ହେତୁ ପ୍ରତିଦିନ ବଗିଚା ସଫା କରିବାକୁ ପଡେ | ଅନ୍ୟଥା, ମୁଁ ଏହାକୁ ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଥର ସଫା କରେ | ବର୍ଷା during ତୁରେ ଘାସ ଅତି ଶୀଘ୍ର ବ ows େ, ତେଣୁ ଏହାକୁ ନିୟମିତ କାଟିବାକୁ ପଡେ |

ଅଧିକନ୍ତୁ, ପ୍ରତିଦିନ ସ୍କୁଲ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ, ମୁଁ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଫୁଲ ଫୁଲିବା ଏବଂ ଫୁଲ ଫୁଟିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା ସଂଖ୍ୟା ଯାଞ୍ଚ କରେ | ଜନ୍ମଦିନ ଏବଂ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବରେ, ମୁଁ ବେଳେବେଳେ ଉପହାର ସ୍ୱରୂପ ମୋ ବଗିଚାରୁ ଏକ ପୁଷ୍ପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରେ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ଉଦ୍ୟାନର ଗୋଟିଏ କୋଣରେ ପନିପରିବା ଚାଷ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି | ଯଦି ମୁଁ ସଫଳ ହୁଏ, ତେବେ ଆମକୁ ପନିପରିବା କିଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଆମ ପଡ଼ୋଶୀ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଣ୍ଟନ କରିପାରିବା | ଅନ୍ତତ least ପକ୍ଷେ ସାଧାରଣଗୁଡିକ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରେ ଯାହା କମ୍ ସ୍ଥାନ ଦଖଲ କରେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦିନ ଖିଆଯାଏ |


So, if you like ମୋର ହବି ଓଡିଆ ରଚନା Essay on My Hobby in Odia Language then you can also share this essay to your friends, Thank you.


Share: 10

About Author:

या ब्लॉगवर तुम्हाला निबंध, भाषण, अनमोल विचार, आणि वाचण्यासाठी कथा मिळेल. तुम्हाला काही माहिती लिहायचं असेल तर तुम्ही आमच्या ब्लॉगवर लिहू शकता.